Consilierea carierei

Ne dorim ca elevii noștri să găsească un echilibru între ceea ce își doresc să facă, ceea ce pot să facă și ceea ce vor face în viața lor profesională. Prin programul nostru de consiliere a carierei, îi ajutăm pe copii să își descopere și dezvolte aptitudinile și să învețe să și le pună în valoare. Prin activitățile realizate, ei își explorează abilitățile și resursele și își însușesc elemente de marketing personal și află care sunt principalele cerințe în diferite domenii profesionale. Le facem cunoscută elevilor noștri oferta educațională a liceelor din București și din străinătate, îi însoțim la târguri la care se pot întâlni cu reprezentanții acestuia și îi consiliem în ceea ce privește procesul de admitere. Prin evenimente precum Săptămâna carierei și Job Shadow Day îi aducem mai aproape de realitățile, oportunitățile și provocările din mediul profesional.