Festivalul verii

Festivalul verii este momentul în care copiii, părinții și profesorii se întâlnesc pentru a se bucura la finalul unui an de școală, în care am învățat și evoluat împreună. Pentru a marca această etapă nu organizăm o serbare, ci o sărbătoare. Într-un cadru prietenos, petrecem timp de calitate împreună și luăm parte la activități inedite. La Festivalul Verii, părinți, copii și profesori, deopotrivă, participă la ateliere în aer liber, dansează sau au parte de momente de știință distractivă.

În timpul anului școlar organizăm numeroase evenimente pentru copii - spectacole de teatru în aer liber, târguri de carte și povești distractive în natură, cluburi de artă și creație, competiții sportive și proiecții de film.
La Festivalul verii, toate activitățile sunt adunate într-un singur loc pentru a le oferi o experiență memorabilă membrilor comunității Genesis Collegiate.