Ramona Todoran - profesor de limba engleză

Fiind pasionată încă din copilărie de studiul limbilor străine, Ramona a urmat cursurile unui liceu bilingv, apoi şi-a continuat studiile în cadrul Facultăţii de Litere din Cluj-Napoca, specializarea engleză-spaniolă, pe care a absolvit-o în anul 2008.
Cariera de profesor a început-o predând limba engleză copiilor preşcolari, lucru care a ajutat-o să vadă lumea diferit, prin ochii lor. Este de părere că studiul limbilor străine deschide porţi nenumărate către lume, astfel încât, în anii de predare care au urmat, a încercat  să-i ajute pe elevi să descopere lumea prin intermediul limbii engleze.
Ramona crede cu tărie că a fi profesor este una dintre cele mai frumoase meserii care pot exista, satisfacţia, atunci când vezi progresul elevilor şi pasiunea lor pentru limba engleză, fiind infinită.
© Copyright Genesis Collegiate Campus 2020.