Formatori

Profesorii Genesis se pregătesc continuu pentru a fi la înălțime atunci când își întâlnesc elevii. Ca să poți oferi unui copil cunoaștere, inspirație, motivație și încredere, ai nevoie de o pregătire academică și pedagogică solidă, de abilități și metode, testate, exersate și rafinate în timp. Un profesor bun creează experiențe memorabile de învățare. Are o curiozitate intelectuală pe care o transmite mai departe elevilor săi. Este empatic și ține cont de emoțiile copiilor din fața sa. Este un bun manager al clasei. Un bun comunicator. Un bun negociator. Un om care învață întreaga lui viața.

Pe întreaga durată a anului școlar, Genesis derulează programe de formare profesională susținute de experți în domeniul educației, psihologiei, culturii și comunicării.

Dumitru Borțun
Florin Colceag
Ioan Neacșu
Silviu Neguț
Sorina Petrică

© Copyright Genesis Collegiate Campus 2018.