Flaut dulce

Elevii Genesis Collegiate au posibilitatea de a studia în cadrul școlii de muzică flautul dulce, cunoscut și sub numele de blockflöte. Studiul acestui instrument muzical în copilărie aduce numeroase beneficii, precum dezvoltarea coordonării, dezvoltarea auzului, dezvoltarea controlului asupra respirației, dezvoltarea memoriei și a capacității de concentrare. În timpul exercițiilor practice și al orelor de teorie elevii își îmbunătățesc atât abilitățile muzicale cât și cultura generală.

Image
 

Contact us

  • Grădinița: 031 425 05 62, gradinita@genesis.ro
  • Școala: 031 425 05 63, scoala@genesis.ro
  • Comunicare & PR: comunicare@genesis.ro
Genesis Collegiate Șoseaua Străulești 89A, sector 1, București
Design & Development by Centriqa Marketing Bureau
© Copyright Genesis Collegiate Campus 2020.