Luna carierei

Îi punem în contact pe elevii de gimnaziu cu specialiști de pe piața muncii și îi încurajăm constant să se familiarizeze cu cele mai cunoscute și apreciate profesii. În timpul Lunii carierei, desfășurate pentru prima dată anul acesta în luna februarie, elevii au aflat care sunt competențele necesare dobândirii unei anume poziții profesionale, cum ar trebui să arate un CV corect redactat, ce beneficii aduce voluntariatul în găsirea unui job, dar și care ar putea să fie salariile în domeniile preferate de elevi. Am găsit răspunsul la aceste întrebări nu doar la școală, ci la sediul unor companii din domeniile marketingului, publicității, avocaturii, televiziunii ori filmului.
Image
Evenimentul i-a adus pe elevi față în față cu actori, traineri, psihologi, specialiști în publicitate sau tehnologie.

Pe lângă interacțiunea cu experții de pe piața muncii, le-am creat copiilor posibilitatea de a intra în culisele unor companii de renume, pentru a observa cum se desfășoară o zi de lucru într-un anumit domeniu sau care sunt etapele realizării unui produs – de la idee până la livrarea sa către client.
 

Contact us

  • Grădinița: 031 425 05 62, gradinita@genesis.ro
  • Școala: 031 425 05 63, scoala@genesis.ro
  • Comunicare & PR: comunicare@genesis.ro
Genesis Collegiate Șoseaua Străulești 89A, sector 1, București
Design & Development by Centriqa Marketing Bureau
© Copyright Genesis Collegiate Campus 2020.