Luna mai, luna lecturii

Anul 2019 este declarat, la nivel oficial, drept Anul Cărții în România.

În acest sens, dedicăm luna mai, a acestui an școlar, cărților și lecturii. Ne-am propus ca, pe parcursul acestei perioade, să realizăm pentru copii o serie de evenimente și activități menite să trezească interesul acestora pentru lectură.

Vom organiza vizite și ateliere de lectură la biblioteca școlii sau la partenerul nostru, Biblioteca Metropolitană, întâlniri cu autori de carte pentru copii și alte activități, totul pentru a crea o legătură cât mai frumoasă între copii și carte.

”In MAI, citim MAI mult!”
Image
 

Contact us

  • Grădinița: 031 425 05 62, gradinita@genesis.ro
  • Școala: 031 425 05 63, scoala@genesis.ro
  • Comunicare & PR: comunicare@genesis.ro
Genesis Collegiate Șoseaua Străulești 89A, sector 1, București
Design & Development by Centriqa Marketing Bureau
© Copyright Genesis Collegiate Campus 2020.