Program Enrichment - Școala Gimnazială

Cluburile din cadrul programului de Enrichment sunt gândite pentru a descoperi, susține și stimula înclinațiile individuale ale elevilor noştri. Doar experimentând diverse opţiuni, un copil își poate descoperi pasiunea și poate alege calea care i se potrivește. Atunci când descoperă, explorează, experimentează, exersează, un om ajunge să învețe durabil și să simtă nevoia să persevereze.

Programul Genesis Enrichment oferă sprijin academic și oportunități atractive de învățare în cele mai importante domenii ale cunoașterii și creativității, fie că vorbim despre științe și tehnologie, despre arte plastice, muzică, limbi străine, oratorie, scriere creativă ori teatru. Mișcarea face parte integrantă din procesul educativ, iar pe lângă ora zilnică de educație fizică elevii noștri au șansa de participa la cluburi de aikido, fotbal, handbal ori dans.

© Copyright Genesis Collegiate Campus 2018.